Pełen upadków program krótki solistek na ostatnim starcie GP – i potrójne Axle

42

26 listopada rozpoczęły się zmagania na Rostelecom Cup – 6. etapu serii Grand Prix.

IN PHOTOS: Japan Open 2021 Figure Skating
Rino na Japan Open

Pierwsza wystąpiła Rino Matsuike dla której jest to debiut na zawodach międzynarodowych. Jej energiczna i pełna twizzli sekwencja kroków oceniona została na maksymalny poziom 4 .

Matsuike zasłynęła po zeszłorocznej próbie wykonania potrójnego axla na treningu. Od tego czasu znajduje się wśród kandydatek na najlepsze zawodniczki świata.

Po niej wystąpiła Madeline Schizas reprezentująca Kanadę. Olbrzymie skoki zapewniły jej 4 miejsce z punktacją 67.49 – jej najwyższą punktację w karierze.

Nie wszystkim jednak poszło tak dobrze. Olga Mikutina z Austrii i Viktoriia Safonova zaliczyły niepowodzenia na odpowiednio dwóch i jednym skoku.

Reprezentantka USA – Mariah Bell – jak zwykle nie zawiodła. Mimo ciążącej na niej jako na wicemistrzyni USA presji poradziła sobie znakomicie uzyskując 69.37 punktów. Zaskoczeniem był jedynie brak kombinacji dwóch skoków potrójnych 3-3 – wykonała bowiem tylko kombinację potrójnego flipa i podwójnego toeloopa.

В олимпийском дворце Сочи проходит заключительный этап Гран-при по  фигурному катанию. Новости. Первый канал
Mariah Bell – foto: 1tv.ru

Eva-Lotta Kiibus z Estonii zaliczyła niestety dwa bolesne upadki uzyskując jedynie 49.26 punktów.

Home | Loena Hendrickx
https://www.loenahendrickx.com/

Loena Hendrickx z Belgii w wyniku wykonania o dwóch obrotów za mało przy potrójnym flipie skończyła jedynie z punktacją 64.44. Trenowana przez swojego starszego brata zajęła 6 miejsce.

Loena dopiero niedawno, w swoje urodziny, zajęła 3. miejsce na Grand Prix we Włoszech, jako pierwsza belgijka w historii.

Z kolei reprezentantce Polski Ekaterinie Kurakovej przytrafiły się niestety dwa błędy przy potrójnym flipie i lutzie. Mimo to nasza zawodniczka do końca zachowała zimną krew. Doskonale wykonany podwójny axel, pełna emocji sekwencja kroków i ekspresyjna jazda zapewniły jej 11 miejsce.

Pierwsza z Rosjanek na dzisiejszych zawodach, Maiia Khromykh jak zwykle zrobiła wrażenie swoim programem no I’ll take care of you. Niestety wystąpiły problemy przy kombinacji skoków potrójnych, na co dzień niespotykane u Maii, umiejącej skakać nawet poczwórne. Zajmuje na tą chwilę 5 miejsce.

No i Kamila Valieva! Jej potrójny axel chyba nie zostawia pytań co do zwycięzcy dzisiejszych zawodów. Przepiękny, pełen emocji i ekspresji występ do In Memorian, czysto wykonane skoki potrójne i artyzm typowy dla Valievej zapewnił jej zwycięstwo na kolejnym już turnieju w tym sezonie.

Kamila Valieva sets new women's short program world record score
Kamila Valieva – foto: olympics.com

Dzisiejszy program zapewnij jej kolejny rekord świata w wysokości 87.42 punktów za program krótki. Widocznie utrzymuje dobrą passę – w ciągu ostatnich zawodów pobija nowy rekord świat na każdych zawodach.

Mimo że jechała po Valievej, wrażenie swoim energicznym programem zrobiła też Ekaterina Ryabova z Azerbejdżanu. Mimo jednego upadku zajęła 8 miejsce.

Ostatnia wystąpiła Elizaveta Tuktamysheva, znana jako “Cesarzowa“. Tytuł niewątpliwie zapracowany co udowodniła również dzisiejszym występem. Jej potrójny axel i doświadczona jazda przyniosły jej zasłużone 2. miejsce. 10 lat starsza od Valievej ciągle perfekcyjnie wykonuje te same skoki

You May Also Like