Moskwa: Drużyna Zagitovej prowadzi po programie krótkim turnieju drużynowego – WIDEO

18

6 lutego odbył się w Moskwie program krótki Turnieju Drużynowego Pierwszego Kanału.

Zawodnicy podzieleni są na dwie drużyny: dwukrotnej mistrzyni świata Evgenii Medvedevej i mistrzyni olimpijskiej Aliny Zagitovej.

Więcej o tych zawodach pisałam tutaj.

Taniec na lodzie: Stepanova i Bukin zapewniają Medvedevej prowadzenie

Skoptsova i Aleshin – Foto: fsrussia.ru

Zmagania zaczęły się od programu rytmicznego tancerzy na lodzie. Pierwsi wystartowali Sofia Shevchenko i Igor Eremenko z drużyny Evgenii Medvedevej, zdobywając 74,04 p. Następnie wystąpili Annabel Morozov i Andrey Bagin (80,54 punktów). Po nich mogliśmy obejrzeć program rytmiczny Anastasii Skoptsovej i Kirilla Aleshina, który został oceniony na 81,42 punktów.

Alexandra Stepanova i Ivan Bukin zgodnie z oczekiwaniami zajęli 1. miejsce po pierwszym segmencie z punktacją 90,75 punktów. Następnie wystąpili Elizaveta Khudaiberdieva i Yegor Bazin (79,13 p.) oraz Tiffany Zagorski i Jonathan Gureiro (85,76 p.).

Alexandra Stepanova i Ivan Bukin – Foto: fsrussia.ru

Po programie krótkim par tanecznych na prowadzeniu była drużyna Evgenii Medvedevej z punktacją 251,21 punktów. Drużyna Aliny Zagitovej uzyskała natomiast 245,43 punktów.

Drużyna Evgenii Medvedevej:

Shevchenko/Eremenko – 79,04 p.

Skoptsova/Aleshin – 81,42 p. (3. miejsce)

Stepanova/Bukin – 90,75 p. (1. miejsce)

Drużyna Aliny Zagitovej:

Morozov/Bagin – 80,54 p.

Khudaiberdieva/Bazin – 79,13 p.

Zagorski/Gureiro – 85,76 p. (2. miejsce)

Soliści: Występy Kolyady i Kondratyuka pomagają Medvedevej zachować prowadzenie

Po tancerzach na taflę weszli soliści. Pierwszy swój program zaprezentował Makar Ignatov z drużyny Aliny Zagitovej. W pierwszym segmencie popisał się on swoimi dwoma quadami: poczwórnym loopem i kombinacją 4T + 3T.

Następnie wystąpili kolejno Mozalev (79,13 p.), Samarin (78,07 p.), Aliev (93,72 p.) i Kondratyuk (96,89 p.). Ostatni swój program zaprezentował zwycięzca po programie krótkim, czyli Mikhail Kolyada, który uzyskał swój najwyższy wynik sezonu.

Mark Kondratyuk…
i Mikhail Kolyada – Foto: fsrussia.ru
Znalezione obrazy dla zapytania: кубок первого канала фигурное катание
Drużyna Evgenii Medvedevej “Czas Pierwszych”

Dzięki występom Kolyady i Kondratyuka drużyna “Czas Pierwszych” Medvedevej utrzymała się na 1. miejscu z punktacją 531,59 punktów. “Czerwona Maszyna” uzyskała z kolei 518,09 punktów.

Drużyna Evgenii Medvedevej:

Kolyada – 105,42 p. (1. miejsce)

Samarin – 78,07 p.

Kondratyuk – 96,89 p. (3. miejsce)

Drużyna Aliny Zagitovej:

Aliev – 93,72 p.

Ignatov – 99,81 p. (2. miejsce)

Mozalev – 79,13 p.

Pary sportowe: Mimo zwycięstwa zawodników Zagitovej, Medvedeva utrzymuje prowadzenie

Kolejnym punktem zmagań była rywalizacja par sportowych. Pierwsi wystąpili mistrzowie Europy 2020: Alexandra Boikova i Dmitrii Kozlovskii. Z pewnością nie był to ich najlepszy dzień – o ile ich 3S i twist lift zostały wysoko ocenione, tak Alexandra upadła przy wyrzucanym potrójnym flipie. Z tego powodu stracili prawie 5 punktów w stosunku do swojego rekordu świata.

Boikova i Kozlovskii – Foto: fsrussia.ru
Tarasova i Morozov – Foto: fsrussia.ru

Po niezbyt udanym występie Boikovej i Kozlovskiego, wystąpili Evgenia Tarasova i Vladimir Morozov, którzy swoim programem pobili rekord swoich rodaków (nieoficjalnie). Otrzymali 83,61 punktów, co dało im zwycięstwo po pierwszym segmencie.

Jednak jako że Anastasia Mishina i Alexander Galliamov uzyskali aż 5 punktów więcej niż Daria Pavliuchenko i Denis Khodykin, drużynie Evgenii Medvedevej udało się zachować prowadzenie.

Po programach par sportowych różnica punktacji między dwoma drużynami wyniosła zaledwie 12 punktów: 689,63 punktów dla Medvedevej i 677,43 punktów dla Zagitovej.

Drużyna Evgenii Medvedevej:

Boikova/Kozlovskii – 77,80 p. (3. miejsce)

Mishina/Galliamov – 80,24 p. (2. miejsce)

Drużyna Aliny Zagitovej:

Tarasova/Morozov – 83,61 p. (1. miejsce)

Pavliuchenko/Khodykin – 75,73 p.

Solistki: Nagła zmiana równowagi sił i zmiany w programach

Elizaveta Tuktamysheva – Foto: fsrussia.ru

Jako ostatnie i prawdopodobnie najbardziej wyczekiwane wystąpiły solistki. Poza Maiią Khromykh wszystkie uczennice Tutberidze trafiły do drużyny Zagitovej, przez co Alexandra Trusova i Elizaveta Tuktamysheva uzyskały bardzo potężne rywalki. Ta druga rozpoczęła zmagania kobiet. Pojechała dzisiaj do nowej muzyki: Lovely Billie Eilish. Swoich pierwszych zawodów z nowym programem nie zaczęła jednak dobrze – wykonała za mało obrotów w pierwszym skoku i z potrójnego axla zrobił się pojedyńczy.

Po cesarzowej na lód weszła trzykrotna mistrzyni Rosji, czyli Anna Shcherbakova. Mimo tego, że nie posiada ona w swoim arsenale potrójnego axla, dzięki czystemu występowi udało jej się wyrównać wyniki obu drużyn.

Następnie wystąpiły Maiia Khromykh i Alexandra Trusova z drużyny Evgenii Medvedevej. Uzyskały odpowiednio 75,05 i 77,86 punktów. Wykonały czystko wszystkie planowane skoki, jednak Khromykh straciła punkt ze względu na upadek podczas jazdy.

Maiia Khromykh – Foto: fsrussia.ru
“Rosyjska Rakieta” Alexandra Trusova

Prowadzenie drużynie Aliny Zagitovej przyniosła jednak dopiero Kamila Valieva. Po raz pierwszy w swojej karierze wykonała potrójnego axla co dało jej 1. miejsce po programie krótkim (90,25 p.). Warto zwrócić uwagę, że zmieniła ona kolejność skoków w programie: poprzednio wykonywała 3A jako drugiego, z kolei tym razem został on wstawiony jako pierwszy. Patrząc na sukces Kamili, widać że decyzja trenerskiego sztabu Tutberidze była słuszna.

Znalezione obrazy dla zapytania: кубок первого канала фигурное катание
Kamila Valieva z trenerką Eteri Tutberidze – Foto: championat.com

Ostatnia wystąpiła Daria Usacheva, która za swój występ uzyskała 80,84 punktów.

Występy solistek z drużyny Aliny Zagitovej umożliwiły pokonanie Medvedevej. Po programie krótkim “Czerwona Maszyna” miała 931,41, podczas gdy “Czas Pierwszych” uzyskał 912,92 punktów.

Drużyna Evgenii Medvedevej:

Trusova – 77,86 p.

Tuktamysheva – 70,38 p.

Khromykh – 75,05 p.

Drużyna Aliny Zagitovej:

Shcherbakova – 82,89 p. (2. miejsce)

Valieva – 90,25 p. (1. miejsce)

Usacheva – 80,84 p. (3. miejsce)

You May Also Like