Rosjanie oburzeni problemami technicznymi podczas treningu ich reprezentantki. “I to mają być mistrzostwa świata?”

11

Jeszcze nie zaczęły się oficjalne zmagania o tytuł mistrza świata, a już pojawiły się pierwsze kontrowersje. Podczas treningu jednej z reprezentantek Rosji (a dokładnie Rosyjskiej Federacji Łyżwiarstwa Figurowego*), Anny Shcherbakovej pojawiły się problemy z muzyką.

Anna Shcherbakova na treningu w Szwecji – foto: instagram.com

Pierwszego dnia po przylocie wszyscy łyżwiarze mieli obowiązek zrobić test na COVID-19. Dopiero po otrzymaniu wyników weszli na lód i rozpoczęli swoje pierwsze treningi w Szwecji.

Przed rozpoczęciem zawodów każdy zawodnik ma możliwość wykonania swojego programu przy muzyce. Liczba takich występów jest ograniczona, dlatego każdy stara się wykorzystać ten czas jak najlepiej.

Nie inaczej było w przypadku Anny Shcherbakovej, która zamierzała wykonać swój program dowolny. Podczas jej treningu pojawiły się jednak problemy techniczne, które miały leżeć po stronie szwedzkich organizatorów. Konkretnie, nie byli oni wstanie włączyć muzyki do programu Rosjanki. Udało się to dopiero za 5 razem.

Anna Shcherbakova podczas treningu w Sztokholmie – foto: instagram.com

Ostatecznie występ Anny nie był udany. Wykonała jedynie jedną próbę skoku poczwórnego, przy którym upadła. Możliwe, że wynikało to jedynie z nerwów po kilkukrotnym podchodzeniu do programu, jednak wywołało to obawy o kondycję 17-latki.

Problemy z muzyką Shcherbakovej zaniepokoiły wiele osób, w szczególności rosyjskich kibiców. Na takich zawodach jak mistrzostwa świata każdy szczegół ma znaczenie i może wpłynąć na ostateczny wynik. Miejmy nadzieję, że był to tylko incydent i taka sytuacja nie powtórzy się podczas oficjalnej części zawodów.

Anna ze swoimi trenerami; od góry Sergei Dudakov, Eteri Tutberidze, Daniil Gleikhengauz – foto: instagram.com

*Reprezentanci Rosji jeżdżą w tym roku na Mistrzostwach Świata jako reprezentanci Rosyjskiej Federacji Łyżwiarstwa Figurowego.

You May Also Like