3A znowu razem! Alexandra Trusova wraca do grupy Eteri Tutberidze

12

Chyba nigdy nie będziemy mieć spokojnego sezonu w łyżwiarstwie figurowym. A już na pewno nie u rosyjskich solistek. 1 maja Evgenii Plushenko ogłosił bowiem na swoim Instagramie zakończenie współpracy z dwukrotną mistrzynią świata juniorów Alexandrą Trusovą.

Никогда не позволю унизить ребёнка»: Плющенко о табу на мат, тренажёрах  Мишина, прыжках Трусовой и будущем Медведевой — РТ на русском
Evgenii Plushenko i Alexandra Trusova – foto: rt.com

Wraz ze wspaniałą Sashą Trusovą przeżyliśmy bardzo owocny sezon! Wygrała dwa etapy Cup of Russia, zdobyła brąz na mistrzostwach Rosji i świata. To był dla nas wszystkich trudny sezon! 1. maja nasza umowa się zakończyła i na wniosek obu stron nie przedłużyliśmy jej. Pozwalamy Sashy wrócić i mamy nadzieję, że wszystkie obietnice, które dała jej “stara-nowa” szkoła, spełnią się na jej oczach.

Plushenko na swoim instagramie o odejściu Trusovej

Nagranie z pierwszego treningu Trusovej po powrocie do Eteri Tutberidze: (od 0.40).

Tym samym Plushenko poinformował, że Trusova wraca do swojej poprzedniej szkoły: Sambo-70, w której trenowała w grupie Eteri Tutberidze.

Choreograf grupy Tutberidze, Alexei Zheleznyakov skomentował powrót Trusovej w ten sposób:

W młodości popełniamy pewne błędy. Kiedy zrozumiemy, że nie przyniosło to w życiu żadnych korzyści, a jedynie wady, wyciągamy wnioski i staramy się przywrócić dawny przebieg sytuacji. Cieszę się, że wraca, świetnie! (…) Teraz wraca do swojej rodziny. Jestem pewien, że wszyscy ją zaakceptują bez złośliwości. Ponieważ Alena Kostornaia została zaakceptowana przez wszystkich, tak samo będzie z Sashą.

cytuje Zheleznyakova “Sport Express”

Powrót Trusovej oznacza także, że tzw. “3A”: Anna Shcherbakova, Alena Kostornaia i Alexandra Trusova znowu grają w jednej drużynie. Eteri Tutberidze posiada w swojej grupie prawie wszystkie pretendentki do złota olimpijskiego – szkolą się u niej również Kamila Valieva, Daria Usacheva i Maia Khromykh, dla których tegoroczny sezon olimpijski oznacza debiut w kategorii seniorów.

Od lewej: Shcherbakova, Trusova, Kostornaia – foto: sportmk.ru
Анна Щербакова, Александра Трусова, Алена Косторная - фигуристки группы  Тутберидзе: биография, видео, фото
Od lewej: Trusova, Shcherbakova, Kostornaia w 2018 roku – foto: sport24.ru

You May Also Like