Klątwa NHK Trophy? – dlaczego łyżwiarze masowo wycofują się z zawodów

19

NHK Trophy to japońskie zawody łyżwiarskie stanowiące etap Serii Grand Prix. Tegoroczne zawody wyglądały jednak zupełnie inaczej z powodu nagłych wycofań obiecujących zawodników tuż przed wyjazdem na turniej.

Pierwszy swoje wycofanie z zawodów ogłosił dwukrotny mistrz olimpijski Yuzuru Hanyu. Japońska Federacja Łyżwiarska zaledwie tydzień przed NHK Trophy opublikowała oświadczenie. Według niego, Hanyu zmaga się obecnie z kontuzją prawej kostki.

Mistrzostwa Czterech Kontynentów: Yuzuru Hanyu i Rika Kihira najlepsi  (sport.tvp.pl)
Yuzuru Hanyu – foto tvp.pl

Następnego dnia pojawiło się kolejne oświadczenie. Tym razem rodaczka Hanyu, Rika Kihira wycofała się z powodu kontuzji prawej kostki.

Rzuciło to cień na tegoroczne zawody: dwójka z najlepszych zawodników biorących udział w zawodach wycofuje się.

Całe szczęście że wystąpi jeszcze rosyjska rakieta: Alexandra Trusova. Prawda?

This child has been blessed.😌 Yuzuru Hanyu and Sasha Trusova. Photo by  @yaguchi_hochi  https://twitter.com/yaguchi_hochi/status/1188549319621660672?s=19 :  r/FigureSkating
Yuzuru Hanyu i Alexandra Trusova

Otóż nie!

Dosłownie na kilka dni przed rozpoczęciem zmagań Trusova wycofała się z zawodów. O jej kontuzji nogi mówiono w mediach od paru tygodni, jednak dopiero wtedy okazało się, jak bardzo jest ona poważna.

Kto jak kto, ale Trusova łatwo z zawodów się nie wycofuje. Budzi to więc spore obawy o jej kondycję przed mistrzostwami Rosji, Europy oraz jej największym celem: Olimpiadą.

Watch Alexandra Trusova's Cruella Figure-Skating Routine | POPSUGAR Fitness

Wielu zastanawia się, czy to przypadek, że tylu światowej klasy zawodników wycofuje się przed NHK Trophy? Szczególnie że w trakcie samych zawodów również doszło do poważnej kontuzji.

You May Also Like