“Dlaczego płaczę? Po prostu.” Wywiady z mistrzynią i wicemistrzynią olimpijską

1

Zakończyły się igrzyska olimpijskie solistek. Rosjanka Anna Shcherbakova została mistrzynią olimpijską. Tuż za nią uplasowała się jej koleżanka z grupy i przyjaciółka – Alexandra Trusova. Zaraz po uzyskaniu wyników obydwie udzieliły wywiadów dla “Match TV”.

Jeszcze nie rozumiem co się stało, teraz czuję tylko radość i ulgę. Po zakończeniu programu zdałam sobie sprawę, że dałam z siebie maksimum we właściwym miejscu i we właściwym czasie.

Zrobiłam to i w tym momencie poczułam, że osiągnęłam swój cel i odetchnęłam z ulgą. Poczułam radość. Od tego czasu nic się nie zmieniło.

Powiedziała Anna Shcherbakova
Kamila Valieva collapses, Anna Shcherbakova wins Olympic figure skating  gold – The Denver Post
Anna Shcherbakova na IO w Pekinie /foto: denverpost.com

Jestem zadowolona z tego jak jeździłam, jestem zadowolona ze swoich występów. Po krótkim programie zaproponowano mi usunięcie z programu poczwórnego salchowa i wykonanie programu z czterema quadami (skokami czteroobrotowymi). Powiedziałem, że nie, wykonam ich pięć.

Bardzo się cieszę, że się udało. Postawiłam tutaj na skakanie i bardzo się cieszę, że udało mi się wykonać pięć quadów na igrzyskach olimpijskich.

Skomentowała z kolei swój program Trusova
Olympics: Kaori Sakamoto wins bronze as ROC goes 1-2 with Valieva 4th
Trusova podczas programu dowolnego /foto: kyodonews.net

Odniosła się także do swoich słów zaraz po ogłoszeniu wyników:

Powiedziałam to wszystko pod wpływem emocji (…). Czy zmienił się stosunek do Eteri Georgievny (Tutberidze)? Nie, nie zmienił się dla nikogo. To nie moja wina, że ​​kamery mnie śledzą.

Dlaczego płaczę? Po prostu. Jestem tu od 3 tygodni bez mamy, bez psów. Dlatego płaczę.

Co działo się w mojej głowie, kiedy powiedziałam, że nienawidzę sportu? Nie wygrałam od trzech lat. Myślałam, że jeśli wykonam wszystkie skoki, to wygram, ale tak się nie stało.

Wyjaśniła
Beijing Winter Olympics: Live news and results on Feb. 17 2022
Alexandra Trusova na podium olimpijskim /foto: cnn.com/

You May Also Like