Mistrzostwa Rosji 2022 – wyniki

22

Solistki:

 1. Kamila Valieva – po wykonaniu trzech quadów i potrójnego axla Kamila wyraźnie sama nie miała wątpliwości, że jest tegoroczną Mistrzynią Rosji. W obydwu programach zajęła pierwsze miejsce, finalnie zdobywając upragniony tytuł.
 2. Alexandra Trusova – “Królowa Quadów” w dowolnym programie próbowała wykonać aż 4. Upadek na toeloopie nie powstrzymał jej jednak przed wykonaniem reszty skoków i zajęciem 2. miejsca.
 3. Anna Shcherbakova – trzykrotnej Mistrzyni Rosji nie poszło niestety tak dobrze. Upadek na jedynym quadzie nie przeszkodził jej jednak w stanięciu na podium z 6-punktową przewagą nad Adelią Petrosian.
Literally unbelievable': Teen queen Valieva sets TWO world records to win Skate Canada as Russia sweeps podium (VIDEO) — RT Sport News
Kamila Valieva – foto: rt.com
Image
Jeden z fanów rzucił (niechcący?) pluszakiem w trenerkę Kamili – Eteri Tutberidze;)

Soliści:

 1. Mark Kondratyuk – w dowolnym programie – 3 quady i 2 potrójne axle. W krótkim – 1 axel i dwa quady. W zeszłym roku jedynie trzeci, w tym zajął pierwsze miejsce na Mistrzostwach Rosji.
 2. Mikhail Kolyada – pierwsze miejsce w programie dowolnym nie zapewniło mu zwycięstwa. Zajął drugie miejsce przegrywając o niecały punkt! Niewiele brakowało, jednak 5. miejsce w programie krótkim uniemożliwiło mu zwycięstwo.
 3. Andrei Mozaliev – upadek na potrójnym axlu w programie dowolnym nie wyglądał najlepiej. Jednak mimo to, że w pierwszym segmencie był jedynie 8., dał radę wspiąć się na podium.
18-летний Марк Кондратюк стал чемпионом России по фигурному катанию - Чемпионат
Mark Kondratiuk – foto: championat.com

Pary taneczne:

 1. Stepanova-Bukin
 2. Davis-Smolkin
 3. Kkudaiberdieva-Bazin
Степанова — Букин: видео золотого проката произвольной программы на чемпионате России. Спорт-Экспресс
Stepanova-Bukin – foto: sport-express.ru

Pary sportowe:

 1. Mishina-Galliamov – pierwsi po programie krótkim, pierwsi po programie dowolnym. Byli już co prawda Mistrzami Świata, jednak w tym roku po raz pierwszy zdobyli złoto na Mistrzostwach Rosji.
 2. Boikova-Kozlovski – drudzy po programie krótkim, drudzy po programie dowolnym. Uzyskali aż 239.87 za obydwa programy, zostając Wicemistrzami Rosji.
 3. Tarasova-Morozov – trzeci po programie krótkim, trzeci po programie dowolnym;) Trzykrotni Mistrzowie Rosji zajęli dzisiaj “jedynie” trzecie miejsce.
Мишина и Галлямов выиграли чемпионат России в соревнованиях спортивных пар - Чемпионат
Mishina-Galliamov

You May Also Like