WYNIKI: Cup of Russia 2020: 5. etap (juniorzy)

26

Wczoraj odbył się program dowolny w parach sportowych juniorów. Zwyciężyli go Anastasia Mukhortova i Dmitry Evgenyev. Zajmowali oni po krótkim programie 2. miejsce. Uzyskali łączną notę 176,11 punktów.

Anastasia Mukhortova i Dmitry Evgenyev
Foto: 1tv.ru

7 grudnia:

7 grudnia odbył się program krótki w kategorii mężczyzn. Zwyciężył w nim Andrei Kutovoi, zdobywając 82,18 punktów.

Kilka godzin później miał z kolei miejsce program krótki solistek, który wygrała Sofia Samodelkina z CSKA (81,23 punktów). Drugie miejsce zajęła Veronika Zhilina z Akademii Aniołów Plushenki (77,28 punktów). Obydwie wykonały dzisiaj po raz pierwszy w swoich karierach kombinację 3A-3T.

Z kolei w tańcu na lodzie 1. miejsce zajmują po krótkim programie Arina Ushakova i Maxim Nekrasov. Zdobyli oni 73,03 punkty.

8 grudnia:

8.12 odbył się program dowolny w kategoriach mężczyzn, kobiet i par tanecznych.

U solistów zwyciężył Andrei Kutovoi z Sankt Petersburga. Zdobył on w punktacji całkowitej 231.24 punktów. Kutovoi wykonał czysto dwa 3A, z czego jeden w kombinacji z 2T. Na drugim miejscu uplasował się Maxim Beliavski, który poza 3A-2T i 3A wykonał także 4S.

W kategorii solistek zwyciężyła z kolei Sofia Samodelkina z CSKA, trenowana przez Sergeya Davidova. Było to spore zaskoczenie, ponieważ w ciągu ostatnich lat zawody prawie zawsze wygrywały uczennice Eteri Tutberidze z Sambo 70. Sofia wykonała czysto 3A i 4S.

Foto: championat.com – Sofia Samodelkina

Natomiast 2. miejsce zajęła Veronika Zhilina, która spadła z dwóch 4T (z czego jeden z nich miał być częścią kombinacji) oraz z 3L. Nie zdecydowała się również na wykonanie 3A, którego skoczyła w programie krótkim. Ostatecznie przegrała z Sofią o prawie 42 punkty.

W kategorii par tanecznych wygrali Arina Ushakova i Maxim Nekrasov, zwycięzcy po programie krótkim. Zdobyli w punktacji całkowitej 185,82 punktów.

You May Also Like