Mistrzostwa Rosji w łyżwiarstwie figurowym 2021

22

Już jutro zaczną się Mistrzostwa Rosji 2021, odbywające się w dniach 23-27 grudnia 2020.

23 grudnia do Czelabińska przyjadą wszyscy łyżwiarze. Odbędą się treningi przed publicznością, seminarium dla sędziów, a także losowanie kolejności występowania łyżwiarzy.

24 grudnia od 10.00 do 17.45 odbędą się krótkie programy w kategorii mężczyzn i par sportowych. Będzie również miała miejsce ceremonia otwarcia zawodów i krótki program w łyżwiarstwie tanecznym (odpowiednio o 10.00, 12.50, 15.15 i 16.00).

Medaliści w kategorii par tanecznych na Mistrzostwach Rosji 2020 – Foto: wikipedia.org

25 grudnia będziemy mogli oglądać programy dowolne łyżwiarzy tanecznych i solistów oraz krótki program kobiet. Natomiast programy dowolne w kategorii kobiet i par sportowych odbędą się 26 grudnia.

Medalistki Mistrzostw Rosji 2020 – od lewej Anna Shcherbakova, Aliona Kostornaia i Alexandra Trusova – Foto: sportrbc.ru

27 grudnia będzie miała miejsce gala rozdania nagród, na której będziemy mogli obejrzeć występy łyżwiarzy.

W tym roku swoje tytuły spróbują obronić Anna Shcherbakova (solistki) oraz Aleksandra Boikova i Dmitrii Kozlovskii (pary sportowe). Nie wystartują jednak zeszłoroczni mistrzowie w parach tanecznych, Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov. Dmitri Aliev, mistrz w kategorii solistów, również wycofał się z zawodów.

Lista zakwalifikowanych w poszczególnych kategoriach:

  • Mężczyźni: Samarin, Ignatov, Mozalev, Gumennik, Shulepov, Kolyada, Kovalev, Semenenko, Rukhin, Yablokov, Lezheev, Varakin, Katichev, Zotov + Kondratyuk, Murashov, Petrov.

Aliev, Danielian, Savosin i Erokhov wycofali się z zawodów.

  • Kobiety: Shcherbakova, Trusova, Tuktamysheva, Guliakova, Samodurova, Valieva, Usacheva, Frolova, Khromykh, Tsibinova, Tarakanova, Nugumanova, Talalaykina, Shulskaya + Molchanova, Kostina, Konstantinova.

Wycofały się Kostornaia, Medvedeva, Zagitova i Sinitsyna.

  • Pary sportowe: Aleksandra Boikova i Dmitrii Kozlovskii, Evgenia Tarasova i Vladimir Morozov, Daria Pavliuchenko i Denis Khodykin, Anastasia Mishina i Aleksandr Galliamov, Alina Pepeleva i Roman Pleshkov, Apollinariia Panfilova i Dmitry Rylov, Yasmina Kadyrova i Ivan Balchenko, Iuliia Artemeva i Mikhail Nazarychev, Anastasia Balabanova i Alexei Svyatchenko, Diana Mukhametzianova i Ilya Mironov, Karina Akopova i Nikita Rakhmanin.

Wycofali się Kseniia Akhanteva i Valerii Kolesov.

  • Pary taneczne: Alexandra Stepanova i Ivan Bukin, Tiffany Zahorski i Jonathan Guerreiro, Annabelle Morozov i Andrei Bagin, Anastasia Skoptsova i Kirill Aleshin, Sofia Shevchenko i Igor Eremenko, Elizaveta Khudaiberdieva i Egor Bazin, Svetlana Lizunova i Alexander Vakhnov, Julia Tultseva i Anatoliy Belovodchenko, Ekaterina Mironova i Evgenii Ustenko, Sofia Kartashova i Ilya Karpov, Vlada Pavlenina i Alexander Aleksanyan, Elizaveta Kirillova i Mark Chegodaev + Vlada Chashnikova i Zakhar Cherezov, Elizaveta Pasechnik i Egor Kolosovskii.

Wycofali się: Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov, Ksenia Konkina i Pavel Drozd oraz Anastasia Shpilevaya i Grigory Smirnov.

You May Also Like