Mistrzostwa USA 2021. Wyniki pokazały nowy rozkład sił

18

W dniach 11-21 stycznia odbywały się w Las Vegas Mistrzostwa Stanów Zjednoczonych, czyli trzecich po Rosji i Japonii pasjonatów łyżwiarstwa figurowego.

W porównaniu do Mistrzostw USA rok temu, drastycznie zmienił się rozkład sił u solistek.

14 stycznia – pierwszy segment par sportowych i solistek

14. stycznia mogliśmy zobaczyć programy krótkie par sportowych i solistek. U par na 1. miejscu znajdowali się zeszłoroczna mistrzyni, Alexa Scimeca Knierim oraz jej nowy partner, Brandon Frazier. W zeszłym roku Knierim również wygrała te same zawody, jednak razem ze swoim mężem, Chrisem Knierimem.

Alexa Scimeca Knierim i Brandon Frazier – Foto: goldenskate.com

Ponad 6 punktów za nimi na 2. miejscu stanęli Jessica Calalang i Brian Johnson (71.30 p.). 3. miejsce zdobyli natomiast Audrey Lu i Misha Mitrofanov (69.56 p.).

Tego samego dnia odbyły się zmagania solistek. Na 1. miejscu po programie krótkim uplasowała się Bradie Tennell (79.40 p.). Jednak pamiętamy, że rok temu po pierwszym segmencie również zajmowała to miejsce, ale po programie dowolnym spadła na brąz.

Drugie miejsce zajęła z kolei zeszłoroczna mistrzyni, Alysa Liu z punktacją 76.36 p. Za nimi stanęły kolejno: zeszłoroczna wicemistrzyni Mariah Bell (72.37 p.), Karen Chen (70.99 p.) i Amber Glenn (70.83 p.).

Krótki program Bradie Tennell – Foto: goldenskate.com

15 stycznia: pierwszy segment tancerzy na lodzie oraz program dowolny solistek

15 stycznia odbył się natomiast taniec rytmiczny w parach tanecznych. Pierwsze miejsce po programie krótkim należało do zeszłorocznych mistrzów USA: Madison Chock i Evana Batesa. Uzyskali oni 90.10 p., z przewagą niecałego punkta nad Madison Hubbell i Zacharym Donohue. Trzecie miejsce zajęli Kaitlin Hawayek i Jean-Luc Baker.

Po pierwszym segmencie w tańcu na lodzie odbył się prawdopodobnie najbardziej wyczekiwany program dowolny solistek. Wiele osób z pewnością liczyło na ponowne zwycięstwo zeszłorocznej amerykańskiej gwiazdy sezonu i głównej rywalki Rosjanek na drodze do złota olimpijskiego. Niestety Alysa Liu nie zdecydowała się na wykonanie ani jednego skoku ultra-si. Tegoroczna faworytka zajęła zaledwie 4., ostatnie miejsce amerykańskiego podium (213.39 p.).

Alysa Liu w trakcie programu dowolnego – Foto: tumbral.com

Zwyciężczynią tegorocznych Mistrzostw USA została prowadząca po programie krótkim Bradie Tennell z punktacją 232.61 p. Drugie miejsce zajęła Amber Glenn (215.33 p.), natomiast na 3. miejscu stanęła Karen Chen (214.98 p.).

Uważana za drugą najlepszą amerykańską łyżwiarkę zeszłego sezonu Mariah Bell spadła po programie dowolnym na 5. miejsce, osiągając wynik zaledwie 199.95 punktów.

16 stycznia: program krótki mężczyzn, drugi segment par tanecznych i sportowych

Trzeciego dnia zmagań amerykańskich łyżwiarzy mieliśmy przyjemność obejrzeć pierwszy segment solistów. 1. miejsce zajął zeszłoroczny mistrz USA, Nathan Chen (113.92 p.). Jako że mężczyznom wolno w programie krótkim wykonywać quady, Nathan wykonał poczwórnego lutza i kombinację z poczwórnym flipem i potrójnym toeloopem.

Drugie miejsce zajął natomiast Vincent Zhou z punktacją 107.79 p. Za nim uplasował się zeszłoroczny wicemistrz USA, Jason Brown (100.92 p.).

Po zawodach solistów odbył się program dowolny tancerzy na lodzie. Zwycięzcami Mistrzostw USA 2021 zostali Madison Hubbell i Zachary Donohue (224.56 p.). Zajmowali oni po programie krótkim 2. miejsce. Za nimi na podium stanęli zeszłoroczni mistrzowie Madison Chock i Evan Bates. 3. miejsce zajęli Kaitlin Hawayek i Jean-Luc Baker.

Madison Hubbell i Zachary Donohue: program dowolny – Foto: yahoo.com

Natomiast w kategoriach par sportowych na 1. miejscu podium ponownie zobaczyliśmy Alexę Scimeca Knierim, tym razem z Brandonem Frazierem. 2. miejsce zajęli Jessica Calalang i Brian Johnson (205.29 p.), natomiast brąz zdobyli Ashley Cain-Gribble i Timothy LeDuc (200.52 p.).

17 stycznia: program dowolny mężczyzn

Ostatniego dnia Mistrzostw USA seniorów odbyły się tylko jedne zawody – program dowolny solistów. Podium po drugim segmencie nie zmieniło się od programu krótkiego. Swoje pięciokrotnym mistrzem Stanów Zjednoczonych został Nathan Chen (322.28 p.). Srebro zdobył Vincent Zhou (291.38 p.), natomiast brąz – Jason Brown (276.92 p.).

Niedługo napiszę też Wam o wynikach juniorów.

You May Also Like