Koronawirus pokrzyżował rosyjskie plany. Znaleźli na to sposób

19

Z powodu koronawirusa odwołano serię Grand Prix i Mistrzostwa Europy. W ten sposób Rosjanie zostali pozbawieni zwyczajowej rekrutacji na Mistrzostwa Świata. Na chwilę obecną jedyne osoby, które na pewno polecą do Szwecji, to zwycięzcy mistrzostw Rosji 2021, czyli Anna Shcherbakova, Mikhail Kolyada, Alexandra Stepanova i Ivan Bukin oraz Evgenia Tarasova i Vladimir Morozov. O pozostałe dwa bilety na główny start sezonu ciągle toczy się zacięta walka.

Ostatecznie reprezentację Rosji na Mistrzostwa Świata wyłoni finał Cup of Russia, który odbędzie się od 26 lutego do 2 marca. Przed nim Rosyjska Federacja Łyżwiarska postanowiła zorganizować także turniej drużynowy, który ma stanowić próbę generalną zawodników, przed zmaganiami o wyjazd na Mistrzostwa Świata. Zawodnicy zostaną podzieleni na dwie drużyny o podobnej sile. Skład zespołów będą stanowić najlepsi łyżwiarze w kraju, na podstawie wyników Mistrzostw Rosji w Czelabińsku. Do turnieju dołączą również ci, którzy z powodu koronawirusa nie się tam znaleźć.

Turniej odbędzie się w dniach 5-7 lutego. Kapitanami drużyn, które powstaną w wyniku losowania, zostaną Alina Zagitova i Evgenia Medvedeva. Zwycięży drużyna, która uzyska najwyższy łączny wynik punktacji. Oprócz wyniku sportowego drużyny będą walczyć także o nagrodę publiczności. Dodatkowo po raz pierwszy w historii takich zawodów odbędzie się osobny festiwal skoków, w którym drużyna kobiet będzie rywalizować z drużyną mężczyzn.

HARMONOGRAM ZAWODÓW

5 lutego, piątek

13.00 – festiwal skoków

14.30 – losowanie drużyn

6 lutego, sobota

15.00 – program krótki

7 lutego, niedziela

15.00 – program dowolny

ZAWODNICY

W festiwalu skoków brać będą udział:

Drużyna kobiet – Anna Shcherbakova, Alexandra Trusova, Kamila Valieva i Elizaveta Tuktamysheva

Drużyna mężczyzn – Mikhail Kolyada, Andrei Mozalev, Dmitri Aliev i Makar Ignatov

Natomiast w turnieju drużynowym wezmą udział:

Soliści: Mikhail Kolyada, Andrey Mozalev, Dmitry Aliev, Makar Ignatov, Mark Kondratyuk, Alexander Samarin

Solistki: Anna Shcherbakova, Alexandra Trusova, Kamila Valieva, Elizaveta Tuktamysheva, Daria Usacheva

Pary sportowe: Aleksandra Boikova i Dmitrii Kozlovskii, Anastasia Mishina i Aleksandr Galliamov, Daria Pavliuchenko i Denis Khodikin, Evgenia Tarasova i Vladimir Morozov

Pary taneczne: Tiffani Zagorski i Jonathan Guerreiro, Annabelle Morozova i Andrei Bagin, Anastasia Skoptsova i Kirill Aleshin, Alexandra Stepanova i Ivan Bukin, Elizaveta Khudaiberdieva i Egor Bazin, Sofia Shevchenko i Igor Eremenko

You May Also Like