Korea Południowa: Mistrzostwa Kraju 2021 bez publiczności + WIDEO

16

W dniach 24-26 lutego odbyły się w Uijeongbu Mistrzostwa Korei w łyżwiarstwie figurowym 2021. Zawody odbyły się bez publiczności, a udział brali tylko soliści i solistki.

Soliści: Od pięciu lat niepokonany Junhwan Cha

Wśród solistów pierwsze miejsce zajął pięciokrotny mistrz Korei Południowej (2017-2021), czyli Junhwan Cha. Zajął 1. miejsce w obydwu segmentach, co dało mu prawie 30 punktów przewagi nad srebrnym medalistą Sihyeong Lee. W programie krótkim wykonał poczwórnego salchowa (4S), w ten sposób jedynym mężczyzną, który wykonał quada. Skoczył także najtrudniejszą kombinację dwóch skoków potrójnych (3Ltz+3Lo) i potrójnego axla (3A). Mimo drobnych błędów w programie dowolnym ciągle był najsilniejszy pod kątem technicznym i artystycznym, co pozwoliło mu zachować złoty medal.

Junhwan Cha – złoty medalista solistów. Foto – chosun.com

Srebro zdobył natomiast 20-letni Sihyeong Lee. Zajął on drugie miejsce w obydwu programach z łączną punktacją 227.63 punktów.

Z kolei brązowy medal został przyznany Younghyun Cha. Po pierwszym segmencie zajmował on 5. miejsce, jednak występ podczas programu dowolnego pozwolił mu stanąć na ostatnim miejscu podium.

Solistki: Problemy obrończyni tytułu i zwycięstwo Yelim Kim

Zwyciężczyni w kategorii solistek – Yelim Kim. Foto – chosun.com

W kategorii solistek pierwsze miejsce zajęła 17-letnia Yelim Kim. Dla Kim był to już trzeci medal w Mistrzostwach Kraju. W krótkim programie wykonała kombinację potrójnego lutza i potrójnego toeloopa (3Ltz + 3T), podwójnego axla (2A) i potrójnego flipa (3F). Mimo to zajęła jedynie 3. miejsce (68.87 p.) za Young You i Haein Lee.

Nie najlepsze wyniki tych dwóch zawodniczek w programie dowolnym umożliwiły Kim wygrać zawody. W drugim segmencie wykonała wszystkie skoki, w tym kombinacje potrójnych skoków. Za obydwa swoje występy otrzymała punktację łączną w wysokości 199.31 punktów.

Mimo tego, że nie posiada ona skoków ultra-si , czyli z największą wykonaną ilością obrotów, jej programy ogląda się bardzo przyjemnie. Być może wynika to z braku ciągłych wątpliwości i stresu, charakterystycznego przy dużo trudniejszych skokach poczwórnych: upadnie czy nie upadnie? 😉

Za Yelim Kim uplasowała się Ahsun Yun – 197.99 punktów. Za program dowolny zajęła ona 1. miejsce uzyskując punkt więcej od Kim, jednak 5. miejsce po programie krótkim odebrało jej złoty medal.

Na ostatnim miejscu podium stanęła natomiast Haein Lee – dwukrotna mistrzyni Gran Prix juniorów i trzykrotna medalistka Mistrzostw Korei. Zajęła 2. miejsce po pierwszym segmencie oraz 4. po drugim, co dało jej finalnie brązowy medal.

Warto wspomnieć także o zdobywczyni 4. miejsce – Young You czyli czterokrotnej mistrzyni Korei. Po krótkim programie prowadziła o niecały punkt z Haein Lee. Wykonała potrójnego axla (3A) oraz dwa inne skoki potrójne, jeden w kombinacji.

피겨] 유영·이해인·김예림 단 1점차…뜨거운 '포스트 김연아' 경쟁 < 윈터스포츠 < 기사본문 - MHN스포츠
Young You podczas programu krótkiego do “Asterixa i Obelixa: Misji Kleopatry”. Foto – winternewskorea.com

W programie dowolnym nie poszło jej już jednak tak dobrze. Dwa upadki, w tym na 3A, oraz niedokręcone skoki sprawiły, że kandydatka na mistrzynię Korei, zajęła jedynie 5. miejsce podczas programie dowolnym. Łączny wynik z obydwu segmentów, czyli 124.94 punkty, pozwolił jej zająć 4. miejsce.

Programy zwycięzców Mistrzostw Korei Południowej:

Junhwan Cha:

Yelim Kim:

+ program krótki Young You do “Asterixa i Obelixa” 😉

You May Also Like