Finał Serii Cup of Russia 2021 – wyniki:

17

W dniach 27-28 lutego odbył się Finał Serii Cup of Russia mający z założenia wyłonić reprezentantów Rosji na Mistrzostwa Świata w Szwecji.

Jak się jednak okazuje, to nie wyniki tych zawodów jako jedyne zadecydowały o selekcji na Mistrzostwa. Rosja posiada po 3 bilety we wszystkich kategoriach poza solistami (2 bilety). Po jednym w każdej kategorii otrzymali już zwycięzcy grudniowych Mistrzostw Rosji. Miejsce na wyjazd do Sztokholmu mieli jednak uzyskać także Alexandra Trusova (solistki), Aleksandra Boikova i Dmitrii Kozlovskii (p. sportowe) oraz Tiffani Zagorski i Jonathan Guerreiro (p. taneczne) – tłumaczyło by to ich nieobecność w finale Cup of Russia. Oznacza to, że finał serii decyduje o przyznaniu po jednym bilecie w każdej kategorii.

Oficjalne składy reprezentacji Rosji na Mistrzostwa Świata 2021 poznamy jednak dopiero 1 marca.

Soliści

Финал Кубка России по фигурному катанию 2021: Семененко сенсационно  победил, Алиев – третий - Чемпионат
Evgenii Semenenko – Foto: championat.com

Jako pierwsze odbyły się zmagania solistów. Pierwsze miejsce zarówno po programie krótkim jak i w punktacji całkowitej uzyskał Evgeni Semenenko (265,13 p.).

Za nim uplasowali się Petr Gumennik (256,06 p.) i Dmitrii Aliev (254,79 p.).

Pary sportowe

W konkurencji par sportowych 1. miejsce z przewagą prawie 20 punktów zajęli Anastasia Mishina i Aleksandr Galliamov (234,48 p.).

2. miejsce zajęli Daria Pavliuchenko i Denis Khodykin (216,93 p.), a 3. Iasmina Kadyrova i Ivan Balchenko (206,96 p.).

Solistki

Najwięcej niespodzianek przyniosła konkurencja solistek. Co prawda 1. miejsce Kamili Valievej nie zaskakuje już chyba nikogo, za to jej dwa upadki w programie dowolnym już tak. Kamila wykonała potrójnego axla (3A) i poczwórnego toeloopa (4T), jednak upadła na poczwórnym salchowie (4T) i drugim 4T.

Kamila Valieva po programie dowolnym – Foto: championat.com

Drugie miejsce zajęła niespodziewania Maiia Khromykh. Dotychczas znana ze swojej niestabilności wykonała dziś pierwszy raz w swojej karierze dwa poczwórne skoki: 4T i 4S.

Elizaveta Tuktamysheva – Foto: championat.com

3. miejsce z punktacją 229,71 p. zajęła Daria Usacheva. Jednak jako, że wszystkie finalistki są za młode na Mistrzostwa Świata, do reprezentacji Rosji najprawdopodobniej dołączy zdobywczyni 4. miejsca – Elizaveta Tuktamysheva.

Pary taneczne

W tańcu na lodzie obyło się bez niespodzianek. Zgodnie z oczekiwaniami:

1. Victoria Sinitsina i Nikita Katsalapov (223,12 p.)

2. Annabelle Morozov i Andrei Bagin (202,29 p.)

3. Ekaterina Mironova i Evgenii Ustenko (163,81 p.)

You May Also Like