Rosyjskie środowisko łyżwiarskie staje murem za Valievą

13

7 lutego zakończyły się drużynowe Igrzyska Olimpijskie w łyżwiarstwie figurowym, które wygrał Rosyjski Komitet Olimpijski.

Zaledwie dwa dni później wybuchł jednak skandal. Według mediów, jeden z rosyjskich zawodników miał stosować doping.

Więcej informacji o tym, co działo się podczas tych trzech dni, znajdziecie tutaj.

9 lutego wieczorem do mediów wypłynęła z kolei informacja jakoby łyżwiarką, u której wykryto doping, miała być mistrzyni olimpijska Kamila Valieva.

O tej sytuacji i podejrzeniach co do Kamili przeczytacie więcej tutaj.

Kamila Valieva na IO w Pekinie – foto: tvp.pl

W obliczu tego skandalu do Kamili płyną słowa wsparcia z całej Rosji.

Post na Instagramie z życzeniami Kamili opublikowała wicemistrzyni świata Elizaveta Tuktamysheva:

Nie wiem, czego teraz doświadczasz, ale rozumiem, jakie to stresujące… trzymaj się dziewczyno!
Wszystko będzie dobrze❤️

Napisała

Apel do dziennikarzy wysłała z kolei Evgenia Medvedeva, wicemistrzyni olimpijska z Soczi i koleżanka z grupy Kamili.

Kamila, wiesz jak ja Cię lubię, słowa są tu zbyteczne. Wszystko, co chciałam powiedzieć, już słyszałaś osobiście. Zawsze będę Cię wspierać!

Napisała Medvedeva


Ten post jest bardziej dla przedstawicieli mediów. Koledzy doskonale rozumiem, że zarabiacie i clickbait jest dla Was bardzo ważny. (…) Ale może tym razem bądźcie bardziej cierpliwi? Poczekajmy na oficjalne wiadomości. Jestem pewien, że i tak wszystko będzie dobrze!

Prawdopodobnie to ostatnie tyczy się przede wszystkim rosyjskiego portalu “Sport-Express”, który opublikował nieprawdziwe informacje, jakoby RKO straciło złoto, a Kamila Valieva została zdyskwalifikowana z konkursu indywidualnego.

Tatiana Navka, mistrzyni olimpijska z 2006 napisała tak:

Mały, kruchy, piękny aniołek o prawdziwie sportowym charakterze, który na lodzie tworzy historię, sztukę i piękno, dając nam niesamowite emocje i czystość łyżwiarstwa figurowego!

Kamilochka, kibicujemy całym krajem, martwimy się i wspieramy. ???Jestem pewien, że nawet w tak młodym wieku będziesz miała dość hartu ducha, sportowej mądrości, aby poradzić sobie z całą presją i celową negatywnością z zewnątrz! ? Drogi aniele, życzę Ci, abyś na nic nie zwracała uwagi, zbierała się, skupiała i szła naprzód z podniesioną głową! Jesteś gwiazdą, MISTRZYNIĄ olimpijską! Jesteśmy z Tobą, cały kraj w Ciebie wierzy!

?Zawsze trudno jest być zwycięzcą, ponieważ ze strony konkurencji zawsze była duża presja, presja i negatywność, a we współczesnym świecie stało się to jeszcze większe. Ale nie poddajemy się! ? Na szczęście pozwolili Wam na treningi, a MKOl słusznie nazwał tę sytuację „plotkami i spekulacjami”

Fani wyrażają swoje wsparcie dla Kamili w komentarzach na jej koncie na Instagramie.

Konto Kamili Valievej na Instagramie. W komentarzach pod jej ostatnim postem pełno wsparcia od fanów

Trzymaj się kosmiczna dziewczyno❤️ wszystko będzie dobrze

Kamila, kochana, powinnaś wiedzieć, że wszystko będzie dla Ciebie dobrze ? Trzymaj się, życzę Ci sił i cierpliwości, jesteś najlepsza i nikt nie może tego obalić!?❤

Kamila, jesteś najlepsza, jesteśmy z Tobą ♥️?

You May Also Like