Coś poszło nie tak. Plushenko ogłasza współpracę z trenerem gwiazd. Zaraz potem dementi

7

14 marca Evgenii Plushenko, właściciel i trener w Akademii Aniołów Plushenki, ogłosił na swoim instagramie rozpoczęcie współpracy z Rafaelem Arutyunyanem. Pochodzący z Armenii Arytyunyan jest trenerem takich gwiazd jak trzykrotny mistrz świata Nathan Chen czy wicemistrzyni USA Mariah Bell.

Zdecydowaliśmy się na współpracę z moim przyjacielem i wybitnym trenerem – maestro Rafaelem Arutyunyanem. Mam nadzieję, że nasza współpraca w nowym sezonie przyniesie nam to, czego brakowało w obecnym.

Evgenii Plushenko na swoim Instagramie
Rafael Arytyunyan z Evgeniijem Plushenko i jego uczniami – foto: instagram.com

Niedługo później Rafael Arutyunyan zdementował jednak tę informację stwierdzając:

(…) byłem mile zaskoczony, że Zhenya Plushenko zadzwonił do mnie i zaprosił na swoje lodowisko. Powiedział, że naprawdę chce ze mną porozmawiać. Nie ma jeszcze mowy o jakiejkolwiek współpracy, ale z radością przyjąłem ofertę przyjazdu do Plushenki na lodowisko.

Rafael Arytyunyan

Najsłynniejszy uczeń Arytyunyana, Nathan Chen, najbardziej znany jest z wykonywania licznych skoków poczwórnych. Ewentualna współpraca z Arytyunyanem mogłaby poprawić więc stabilność gwiazdy Akademii Plushenki Alexandry Trusovej, znanej powszechnie jako “Królowa Quadów” (pot. skoków poczwórnych).

alexandra trusova with nathan chen | Фигурное катание
Nathan Chen i Alexandra Trusova – foto: pinterest.com

Jest ona pierwszą kobietą, która próbowała wykonać aż 5 skoków poczwórnych w programie. Dotychczas na oficjalnych zawodach Unii Łyżwiarskiej wykonała jednak maksymalnie 3.

Nathan Chen natomiast na ostatnich Mistrzostwach Świata wykonał zarówno 5 quadów jak i potrójnego axla. Potencjalna współpraca z Arytyunyanem mogłaby więc dla Trusovej oznaczać kolejne rekordy świata i znaczną poprawę wyników.

Evgenii Plushenko to były rosyjski łyżwiarz figurowy i dwukrotny mistrz olimpijski. Od kwietnia 2017 roku prowadzi klub łyżwiarski Akademię Aniołów Plushenki. Wśród jego uczniów znajduje się m. in. dwukrotna mistrzyni świata juniorów Alexandra Trusova.

You May Also Like