Alena Kostornaia na stałe u Eteri Tutberidze? Spełniła najważniejszy warunek

12

Wraz z początkiem marca 2021 roku światem łyżwiarstwa figurowego wstrząsnęła informacja, że Alena Kostornaia wraca do Sambo-70 i będzie ponownie trenować z Eteri Tutberidze.

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Jak pewnie jednak pamiętacie, sztab trenerski Eteri Tutberidze postawił jej pewne warunki. Najważniejszym było to, że Alena zostaje przyjęta na dwumiesięczny okres próbny. W tym czasie natomiast ma za zadanie przywrócić swój główny atut: potrójnego axla.

Плющенко и Тутберидзе высказались о Косторной – но показания не сходятся.  Какой версии верить? | Спорт на БИЗНЕС Online
Alena Kostornaia na treningu – foto: business-gazeta.ru

Po jednym z pokazów lodowych grupy Eteri Tutberidze, odbywającym się z końcem kwietnia, wygląda na to że Alena Kostornaia spełniła ten najważniejszy warunek. Gdy uczennice Tutberidze zaczęły wykonywać skoki wieloobrotowe, Alena podjęła próbę wykonania potrójnego axla!

Mimo, że skok nie był idealny, był on w pełni dokręcony (miał nawet więcej niż wymagane 3,5 obrotu). Ponadto, jeśli zdecydowała się wykonać go na pokazie, istnieje szansa, że skoczyła go już podczas treningu. Jeśli to prawda, możemy podejrzewać, że Kostornaia zostanie w sezonie olimpijskim, a może i na dłużej, w grupie Eteri Tutberidze.

You May Also Like