Alena Kostornaia wraca do Eteri Tutberidze! Pod jednym warunkiem.

13

To już oficjalne! Alena Kostornaia wraca do Sambo-70 i będzie ponownie trenować z Eteri Tutberidze.

Sztab trenerski Eteri Tutberidze postawił jej jednak dwa warunki. Po pierwsze, nie będzie mogła wymigiwać się od treningów. (Zdaniem Daniila Gleikhengauza miało to miejsce w lipcu, na chwilę przed jej odejściem.) Jednak co najważniejsze, Alena zostaje przyjęta na dwumiesięczny okres próbny. W tym czasie ma za zadanie przywrócić swój główny atut: potrójnego axla.

Musi w pełni wejść w nasz proces, bez dni wolnych, bez warunków, ile jest miejsca na tafli, ilu jest tam łyżwiarzy. Wszystko musimy jeszcze ustalić. (Alena) musi skoczyć potrójnego axla. Diana (córka Tutberidze) była jej adwokatem. Powiedziała mi: „Mamo, musisz dać jej szansę”.

Eteri Tutberidze dla “Kanału Pierwszego”.

Kiedy trenowałam w tym sezonie w innej szkole (w Akademii Aniołów Plushenki), zdałam sobie sprawę, że nie mogę całkowicie się do czegoś zmusić. Zrozumiałam, że gdyby Eteri Georgievna była blisko, zrobiłabym tyle, ile trzeba, a nawet więcej.

Alena Kostornaia dla “Kanału Pierwszego”.

Zdaniem żony Evgenija Plushenki, Yany Rudkovskiej, Alena musi zostać wykupiona przez szkołę Sambo-70.

Jednak jako że placówka Tutberidze jest szkołą publiczną (w przeciwieństwie do “Aniołów Plushenki”) jej dyrektor stwierdził, że jest to niemożliwe. Na chwilę obecną nie wiemy więc czy i kto zapłaci za wykupienie Aleny Kostornej.

Алена Косторная и Этери Тутберидзе: из-за чего поссорились фигуристка и  тренер, могут ли они помириться. Спорт-Экспресс
Od lewej: Daniil Gleikhengauz, Alena Kostornaia, Eteri Tutberidze – Foto: sport-express.ru

Przypomnijmy, że Alena Kostornaia ogłosiła odejście od Eteri Tutberidze i przejście do Akademii Aniołów Plushenko w lipcu zeszłego roku. Powodem miały być złe warunki w “Khrustalnym” (oddziale Eteri Tutberidze w szkole Sambo-70). Skarżyła się na konieczność trenowania na jednym lodowisku z małymi dziećmi, brak uwagi i wielokrotne nie branie pod uwagę jej opinii, np. przy tworzeniu programów. Alena stwierdziła także, że w “Aniołach Plushenki” nikt nie krzyczy na nią, gdy zrobi coś źle.

3 marca 2021 roku pojawiła się informacja jakoby Alena miała odejść z Akademii Plushenki wrócić do grupy Eteri Tutberidze. Potwierdzili to szef szkoły, w której pracuje Tutberidze oraz sam Plushenko. Jednak 4 marca Daniil Gleikhengauz z trenerskiego sztabu Tutberidze stwierdził, że taka decyzja jeszcze nie zapadła z powodu niuansów finansowych.

Więcej szczegółów na temat wydarzeń z ostatnich dni znajdziecie tutaj.

Dalsze informacje na temat powrotu Aleny znajdziecie tutaj:

Alena Kostornaia na stałe u Eteri Tutberidze? Spełniła najważniejszy warunek

You May Also Like